Avcılar ve Bahçelievler Overlok

Overlokçu ayağınıza geldi cümlesini hepimiz bir defa duymuşuzdur. Peki nedir bu overlok ? Kısaca bahsedelim.Overlok halk arasında halı ve kilim kenarlarının yapılması olarak yer etmiş olsa da giyim ürünlerinde de bolca kullanılan dikiş yöntemidir.Biz Avcılar,Bahçelievler overlok olarak yılların tecrübesiyle her türlü halı ve kumaşları  tecrübeli ekip arkadaşlarımızla kısa sürede yapıyoruz.

Overlok  işlemine başlarken öncelikle kullanmak istediğimiz kumaş parçasının kenarını düzgünce keseriz sonrasında kestiğimiz kumaşı asıl kumaşın üzerine koyarız,bu iki kumaşı üst üste koyarken birbirlerine denk olup olmadığına dikkat ederiz,eğer denk değilse denk olmasını sağlarız. Üst üste getirdiğimiz bu kumaşlar çarpraz ve sıra dikişlerle dikilir.Bu işlem oldukça basit bir yöntem olmasıyla birlikte yapılmadığı zaman kumaşlar dış kenarlarından iplik iplik ayrılabilmektedir. Hatta zamanla kumaşta sökülmeler,yırtılmalar meydana gelebilmektedir. Aksine bu işlem yapıldığı zaman kumaş daha dayanıklı olur ve yırtılma,sökülme gibi risk taşımadığı için ürünlerimizin kullanım ömrü daha uzun olur.Yıpranan kilim ve halı kenarlarında ise saçaklar ortadan kaldırılarak, sağlam bir dikişile halınızı yeni ve daha temiz bir görüntüye ulaştırmaktayız .Overlok işlemi elle de yapılmaktadır,fakat halı gibi kalın kenarlı kumaşlarda bu işlem zor ve zaman açısından uzun olmaktadır. Günümüzde bu iş yapımı için makine kullanılır. Makinalar yardımıyla yapılacak iş kısa sürede ve çok uğraştırmadan bitiyor.

Firmamız olarak overlok alanındaki en son teknoloji makinalar ile donatılmış işyerimizle hizmet vermekteyiz.Firma olarak işimizi yaparken müşteri memnuniyeti en önemli hedefimizdir. Böylelikle müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak işimizi kaliteli ve layıkıyla yapıyoruz. Overlok sektöründe iddiali olan firmamız İstanbul’un her yerine hizmet sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara

Yıkama Teklifi İster Misiniz?

WhatsApp Whatsapp Kurumsal İletişim Hattı